Jakub Zavřel

Biografie

Na vodě jsem začal jezdit v roce 2002 za oddíl v Hranicích. V dětských kategoriích se mi nejdříve tolik nedařilo, ale postupně, jak jsem byl starší a začal jsem sport brát víc vážně začaly přicházet úspěchy. Od 14 let jsem byl ve výběru mladých sportovců, kteří dostávali speciální podporu od ČSK. Své první větší mezinárodní závody jsem absolvoval v 15 letech, byly to závody olympijských nadějí, kde jsem v dalších letech získal dvě medaile.
Po přechodu do juniorů jsem se dostal hned do reprezentace. První rok jsme byli 4. na MSJ na K4 1000, druhý rok jsem byl 2. na MEJ a MSJ na K2 1000, což byly moje první velké medaile. Také jsem vyhrál celkové hodnocení českého poháru juniorů a získal jsem 6 titulů mistra republiky (v roce 2014).
Hned první rok v dospělé kategorii jsem se dostal do reprezentace. V roce 2015 jsme se pokoušeli vyjet místa na OH Rio na K2 1000, bohužel jsme o 0,2s nepostoupili do finále. Tentýž rok jsme se stali mistry Evropy a vícemistry světa do 23 let na K2 1000, k tomu jsem přidal ještě bronz z ME do 23 let s jiným parťákem.
V roce 2017 jsem zkusil své štěstí na singlu. Nejdříve jsem na ME do 23 let skončil 3. na K1 500 a o měsíc později jsem ME na K1 500 vyhrál a při tom jsem přepsal 8 let starý světový rekord.
V současné době trénuji v Praze ve sportovním středisku MŠMT a závodím za klub USK Praha. U sportu studuji program Komunikace, multimédia a elektronika na elektrotechnické fakultě ČVUT.
Moje cíle na další sezony jsou získat medaile z vrcholných mezinárodních akcí (ME, MS, ME a ME do 23 let) a hlavní cíl jsou OH Tokio 2020.

Napsali o mně

ME 2017 - rozhovor

Deblkajak Špicar - Zavřel bude při třetím společném startu bojovat o olympiádu

Někdo se připravuje na boj o olympijské hry klidně celou sportovní kariéru. Deblkajak českých rychlostních kanoistů Jakub Špicar a Jakub Zavřel představuje opačný extrém. Trénují spolu až od května a o účast v Riu budou na MS usilovat po pouhých dvou společných závodech.

MSJ 2014

Potřebujeme na Vás kontakt, abychom vám umožnili přístup do uzamčené sekce

Prosíme Vás, vyplňte všechna pole.

MÁM HESLO DO UZAMČENÉ SEKCE

NEMÁM HESLO

fakturační adresa

Kolonky označené * jsou povinné, prosíme o jejich vyplnění.
Fakturační adresa se shoduje s adresou korespondenční

korespondenční údaje

Sportovci

Tereza Hujerová

Běh, beh-na-lyzich, cyklistika

Mario Skála

Freeskiing

Michal Šlezar

Silniční závody motocyklů

Videa

Human Bowling

Jak při bowlingu doslova převálcovat kámoše

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...

Děda hraje fotbal

Těšte se na důchod, tak to všem ukážete