Irena Michálková

Biografie

Jmenuji se Irena Michálková, narodila jsem se 16.2.1977 v Moravské Třebové, od roku 2005 žiji v Praze. Závodně hraji karambolový kulečník od roku 1997, od roku 2003 se věnuji disciplíně trojband (3B/ kvarty/ 3Cushion). Výhodou tohoto sportu je, že člověk není limitován věkem jako u jiných sportů, na vysoké úrovni se dá hrát opravdu dlouho a navíc se může stále zlepšovat a učit. Od dětství jsem hrála na klavír a zároveň jsem se věnovala atletice, později různým míčovým hrám. V kulečníku jsem našla propojení obojího – sportu s uměním, což mělo pro mě vždy své kouzlo.
Ke kulečníku jsem se poprvé dostala asi v 15 letech v hospodě či herně, kde jsem se ocitla s rodiči během nějaké letní dovolené. Tatínek byl od mládí vášnivým amatérským hráčem kulečníku a i pro mne byl kulečník láskou na první pohled. V hlavě mi zůstala představa elegantně oblečeného hráče u zeleného sukna, zda-jsem ten obraz někde viděla, byla-li to představa nebo vzpomínka, nevím. Každopádně se mi v hlavě rodil sen… Tatínek si všiml mého zaujetí pro hru, brával mě občas s sebou do hospody, kde mě učil držet tágo a učil nějaké základy. Ze začátku jsem zkoušela pool, ale jakmile jsem objevila karambol, vášeň pro tuto hru mě už neopustila. Později jsem odešla z rodného města studovat vysokou školu do Olomouce a tam jsem se okamžitě pídila, kde by se dal hrát kulečník a hned záhy jsem objevila karambolový klub, kterého jsem se později stala členem a časem jsem si pomalu začala plnit sen a mohla začít hrát závodně.
Soutěže hraji kulečník od roku 1997, zpočátku jsem hrála technické disciplíny na malém stole – volná hra, kádr, jednoband, později jsem začala hrát i trojband (3B) na velkém (závodním) stole. Od roku 2003 se věnuji již jen 3B na velkém stole a právě v této disciplíně od roku 2004 reprezentuji ČR i na ženských mistrovstvích Evropy a světa.
Jsem trojnásobnou mistryní ČR v 3B žen – z let 2018, 2019 a 2022.
Mým dosavadním největším sportovním úspěchem je bronzová medaile z Mistrovství Evropy žen v 3B z roku 2019, které se konalo v německém Brandenburgu.
V současné době hraji v ČR pravidelně 1. ligu v trojbandu v soutěžích družstev za můj klub TJ Sokol Žižkov (2.nejvyšší celorepubliková soutěž) a dle svých možností se účastním i soutěží jednotlivců na regionální nebo celorepublikové úrovni.
V letošní sezóně 2023-2024 bych se ráda zúčastnila:
• European Championship 3-Cushion Ladies – Ankara, Turkey (14.-15.3.2024)
• CEB Grand Prix 3-Cushion Ladies – Grand Prix Ciutat de Gandia, Spain (10.-12.5.2024)
• (World Championship Ladies 3-Cushion BLOIS (France) – 10.-12.9.2024 – if I would qualify…)
Hledám finanční podporu na všechny mezinárodní turnaje, kterých bych se ráda zúčastnila, včetně Mistrovství Evropy a Mistrovství světa, jelikož jsou momentálně bez významné finanční podpory ze strany kulečníkového svazu (Českomoravský billiardový svaz), díky kterému v minulosti moje účast na ME nebo MS byla možná.
Přes tlačítko „PODPOŘTE MĚ“ na mém profilu mi můžete přispět jakoukoliv finanční částkou – za což Vám předem moc děkuji :-).

Napsali o mně

Irena Michálková potřetí mistryní republiky v trojbandu žen

25.2.2022

Irena Hambálková slaví historický bronz

Karambol Žižkov - klub závodního karambolového kulečníku v Praze, 9.5.2019

Irena Hambálková obhájila republikový titul

Karambol Žižkov - klub závodního karambolového kulečníku v Praze, 18.3.2019

Irena Hambálková mistryní republiky

Karambol Žižkov - klub závodního karambolového kulečníku v Praze, 4.3.2018

Mezi hráčskou špičkou nechyběla mistryně republiky

jabloneckydenik.cz, 19.2.2018

Michálková hraje kulečník s muži. Baví ji to

25. dubna 2007

Potřebujeme na Vás kontakt, abychom vám umožnili přístup do uzamčené sekce

Prosíme Vás, vyplňte všechna pole.

MÁM HESLO DO UZAMČENÉ SEKCE

NEMÁM HESLO

fakturační adresa

Kolonky označené * jsou povinné, prosíme o jejich vyplnění.
Fakturační adresa se shoduje s adresou korespondenční

korespondenční údaje

Sportovci

Denis Rugovac

Cyklistika

Jiří Růžička

Fitness

Lukáš Drobilič

Atletika, plavani, triatlon

Videa

Human Bowling

Jak při bowlingu doslova převálcovat kámoše

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...

Děda hraje fotbal

Těšte se na důchod, tak to všem ukážete