Helena Jiranová

Biografie

Narodila jsem se 5. března roku 1995 v Praze. Jsem českou atletkou, závodící za barvy USK Praha. Nyní bydlím a trénuji v Kolíně pod vedením Ratislava Šediny. Věnuji se sprintům na všechny různé vzdálenosti, jak s překážkami tak bez, mojí hlavní disciplínou jsou překážky na sto metrů. V letošním roce jsem vybojovala sedmé místo na Mistrovství Evropy do 22 let, titul mistryně ČR a zlepšila oddílové rekordy (Tj Sokol Kolín).
Odmalička jsem byla velmi aktivní dítě. Jako malá jsem vyzkoušela mnoho koníčku a sportů, přes aerobik, volejbal a fotbal. Nejvíce mě, ale bavilo utíkat klukům. Od šesté třídy jsem jezdila na školní atletické závody. Bavilo mě sbírat medaile a soutěžit s ostatními dětmi.
Svou atletickou dráhu jsem zahájila ve čtrnácti letech v atletickém oddíle TJ Sokol Kolín. Od žákovských kategorií jsem získávala mistrovské tituly na trati čtyři sta metrů. První mezinárodní akcí bylo Mistrovství svět juniorů, kde jsem obsadila 17. místo. Nasledovalo Mistrovství Evropy juniorů a Mistrovství Evropy U23. V roce 2015 jsem splnila nominační kritérium na halové Mistrovství Evropy v Praze, stále ještě na trati čtyři sta metrů.
Po halové sezóně však přišlo zranění, které mě trápilo následující rok a půl.
Až příprava na sezónu 2017 byla bez problému a zranění. Hned prvními halovými závody jsem překonalo oddílové rekordy a vyzkoušela krátké překážky. Z haly jsem odcházela s rychlými časy a nemohla se dočkat závodu pod otevřeným nebem, kde jsem dosáhla úspěchů, které jsem již zmiňovala.
Cílem pro následující rok je Mistrovství Evropy v Berlíně, kde bych se chtěla představit na překážkách.
Tak jako většina sportovců i já bych se chtěla jednou podívat na Olympiádu. Bude to těžká cesta, ale věřím že s Vaší pomocí je tento sen blíže.

Napsali o mně

Helena Jiranová okusila atmosféru Diamantové ligy

Kolín - Historicky první kolínskou atletkou, která startovala na nejprestižnějším seriálu atletických mítinků na světě - Diamantové lize, se ve čtvrtečním večeru stala svěřenkyně trenéra Ratislava Šediny Helena Jiranová. Ta se totiž ve švýcarském Lausanne představila jako finišmanka české sprinterské ženské štafety na 4x100 metrů.

Jiranová dnes na mistrovství Evropy zaklekne do bloků

Kolín – Včera oslavila dvacáté narozeniny a dnes (pátek) ji čeká další mimořádná událost. Helena Jiranová se na halovém mistrovství Evropy postaví v jedenáct hodin do startovních bloků v běhu na 400 metrů.

Jiranová: Pro mě je to veliká pocta a hlavně nakopnutí do další sezony

Kolín /ROZHOVOR/ – Ve své kariéře posbírala několik cenných kovů, zúčastnila se dokonce halového mistrovství Evropy, jeden titul ji ale pořád chyběl. Pouze však do úterý 2. února. Atletka Helena Jiranová se poprvé stala neúspěšnějším sportovcem Kolína.

Helena Jiranová sedmá na mistrovství Evropy

Kolín - Obrovské překvapení připravila příznivcům kolínské atletiky v pátek při svém prvním startu na mistrovství Evropy mužů a žen do 22 let v polské Bydhošti Helena Jiranová.

Helena Jiranová překonává kolínské rekordy jako na běžícím pásu

Kolín - Skvělý výkon předvedla na Velké ceně Tábora svěřenkyně Ratislava Šediny Helena Jiranová. V běhu na 100 metrů překážek porazila v přímém souboji obě letos nejrychlejší Češky Kateřinu Cachovou a Lucii Koudelovou, i když o jejím vítězství rozhodovaly tisíciny vteřiny.

Helena Jiranová znovu posunula sprinterské rekordy

Kolín - Helena Jiranová znovu prokázala aktuální skvělou formu, tentokrát na mezinárodním Josko běžeckém mítinku v rakouském Andorfu, kde startovala na obou hlavních sprinterských tratích 100 a 200 metrů.

Potřebujeme na Vás kontakt, abychom vám umožnili přístup do uzamčené sekce

Prosíme Vás, vyplňte všechna pole.

MÁM HESLO DO UZAMČENÉ SEKCE

NEMÁM HESLO

fakturační adresa

Kolonky označené * jsou povinné, prosíme o jejich vyplnění.
Fakturační adresa se shoduje s adresou korespondenční

korespondenční údaje

Sportovci

Martin Šoltés

Enduro, motocross

Filip Jireš

Lukáš Krýsl

Atletika, beh

Videa

Human Bowling

Jak při bowlingu doslova převálcovat kámoše

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...

Děda hraje fotbal

Těšte se na důchod, tak to všem ukážete