Eliška Gregorová

Biografie

Jmenuji se Eliška Gregorová a před třemi lety jsem objevila triatlon, který mě pohltil. Ve svých 18 letech jsem se začala učit plavat kraul a ostatní plavecké styly. Chvíli na to jsem začala s triatlonem, jako takovým. V 19 letech jsem dokončila svého prvního polovičního Ironama v ženách 3., v kategorii 1. (Doksyrace 2018). Rok na to jsem závodila na dvou polovičních Ironamanech Hamrman – 3. v ženách, 1. v kategorii, Doksyrace – 2. v ženách, 1. v kategorii. Letos jsem závodila zatím na jedné poloviční Ironmanské trati – Hamrman – v ženách i kategorii 1.
1. 8. 2020 Byl den mojí velké premiéry Ironmana – Slovakman. Dokončila jsem ho v čase 9:54:47. Slovakman je Mistrovství České republiky – skončila jsem 3. v ženách a jsem mistryně České republiky do 24 let.
Před triatlonem jsem vyzkoušela pár sportů – aerobic, hasiči, koně, psi – agility, dogfrisbee, dogdancing, běh se psem. Žádný z těchto sportů jsem nedělala na nějaké vysoké úrovni, spíš jen pro radost a popř příležitostné závody.
Mimo tyto „delší“ distance závodím ve sprint, olympijském triatlonu. Narodila jsem se, jako vytrvalec, táhne mě to k delším distancím.

Napsali o mně

Článek - Atletický oddíl TJ LIAZ Jablonec n/N.

České tituly v dlouhém triatlonu získali Řenč a Křivánková - BezvaBĚH.cz

Mistry v dlouhém duatlonu jsou Veronika Andrlová a Petr Soukup

Poslední díl seriálu Czechman Tour obstaral v sobotu Klasik Duatlon Příbram. Za téměř ideálního počasí se na start hlavního závodu postavila necelá stovka duatlonistů. Papírové předpoklady potvrdili Petr Soukup s Veronikou Andrlovou, oba na profilově nenáročné trati nenašli přemožitele. Soukup si současně zajistil vítězství v sérii.

VÍT SVOZIL A ELIŠKA GREGOROVÁ OVLÁDLI NANOSILVER EPIC3CHALLENGE 2019

Po nešťastné páteční alergické reakci na vosí bodnutí těsně před začátkem závodu se Jakub Powada objevil na startu sobotní druhé etapy, kterou s náskokem 39 sekund na druhého Petra Cívelu vyhrál. Eliška Gregorová potvrdila své prvenství z první etapy a do nedělní finálové stíhačky vstupovala s náskokem více než 8 minut na druhou Veroniku Rosovou. V neděli ráno proběhla porada organizátorů s TOP 5 mužskými závodníky, jejíž výsledkem bylo zařazení Jakuba Powady do celé série s tím, že mu byl udělen časový handicap 12 a půl minuty jako kompenzace páteční neúčasti. Do třetí etapy tak favorit závodu startoval s velkou ztrátou na čelo a bylo otázkou, kolik se mu podaří umazat. Na zajímavou podívanou tak bylo zaděláno.

Kotopulu, Vabroušek, Pavlíčková a Minařík sbírali triatlonové triumfy

Ironmani Helena Kotopulu a Petr Vabroušek byli úspěšní v závodu Doksy Race 2018. Vabroušek navíc společně s Tomášem Martínkem vyhrál finálový podnik ze série Swim Czech Run Tour. Zajímavé závody se konaly v Hulíně, Dolní Lhotě a Podkopné Lhotě. Těmi letošní triatlonová sezona ve Zlínském kraji skončila.