Anna Sixtová

Biografie

Jmenuji se Anna Sixtová, narodila jsem se 29. 5. 1996 v Jablonci nad Nisou. V dětství jsem svoje první lyžařské krůčky prováděla pod dohledem rodičů, kteří mě také k lyžařskému sportu přivedli.
V 7 letech jsem začala závodně lyžovat v klubu TJ SEBA TANVALD pod vedením trenéra Karla Kaspera. V žákovských kategoriích jsem dosáhla mnoha vynikajících výsledků, mezi nejvýraznější z nich patří úspěchy na Olympiádě dětí a mládeže v Liberci 2010 – 2. místo na 3,5km V a 1. místo ve štafetě dívek.
V dorosteneckých kategoriích jsem na úspěchy ze žactva navázala a do staršího dorostu přestoupila do nového klubu – Ski klub Jablonec nad Nisou, kde se mým trenérem stal Oldřich Douda.
Nejlepšími výsledky v dorostu v sezónách 2011 – 2014 bylo získání několika titulů Mistryně České republiky. V přípravném letním období jsem získala titul na kolečkových lyžích, a v závodním zimní období jsem získala tituly na 3+3 C/V a 5km V – mladší dorostenky a další pak na 3,3+3,3km C/V, 5,7km V a ve sprintu volně – starší dorostenky. V průběhu těchto sezón jsem také obsadila 3. a 2. místo celkově v Českém poháru a byla zařazena do reprezentačního družstva juniorek již jako dorostenka a nominovala se na MSJ Val di Fiemme2014.
Na Mistrovství Evropy v St. Ulrich 2013 se mi podařilo vybojovat velmi pěkné 5. místo – 5km V a 9. místo – 7,5km C.
V kategorii juniorek jsem potvrdila svoji vzestupnou výkonnost a byla zařazena opět do reprezentačního družstva ČR.
Na MSJ v Almaty 2015 jsem obsadila 36. místo ve skiatlonu 5+5km C/V.
Na MSJ v Rašnově 2016 jsem obsadila 15. místo 10km V, což byl můj nejlepší a nejvýznamnější výsledek v dosavadní kariéře.
V sezóně 2015/2016 jsem získala několik titulů mistryně republiky a celkové vítězství v ČP juniorek, a tím jsem si poprvé řekla o zařazení do reprezentačního družstva žen.
V sezóně 2016/2017 jsem byla zařazena do reprezentačního družstva žen a připravovala se pod vedením os. trenéra O. Doudy a reprezentačního trenéra R. Dudy na mistrovství světa do 23 let v Park City v USA.
Zde jsem obsadila 14. místo ve skiatlonu 7,5+7,5km C/V a 18. místo 10km V.
Během přípravy jsem startovala na několika mezinárodních závodech včetně SP v La Clusaz (FRA).
Na základě těchto velmi dobrých výsledků jsem byla nominována na MS 2017 ve Finském Lahti, kde jsem startovala v závodě na 30km V.
Dalšími výbornými výsledky v sezóně 2016/2017 bylo OPA CUP Isollacia (ITA) 9. místo – 10km V a 20. místo – 10km K a na OPA CUP Planica (SLO) 9. místo – 10km V. V celkovém hodnocení Českého poháru v běhu na lyžích se mi podařilo vybojovat 2. místo a také jsem splnila kritéria pro zařazení do reprezentačního družstva žen.
V letošní sezóně bych velmi ráda navázala na vzestupnou výkonnost a výslednost z minulých let a nominovala se na ZOH 2018 v jihokorejském Pchjongcchangu, kde bych se chtěla pokusit probojovat mezi nejlepších 30 závodnic ve výsledkové listině.
Za zvážení a případné poskytnutí finanční podpory k naplnění tohoto nelehkého výkonnostního nárůstu a cíle Vám předem děkuji.
Anna Sixtová

Napsali o mně

Michal Novák 12. na MS juniorů, Anna Sixtová si splnila cíl 15. místem

Juniorky se dnes vydaly na trať jako první, navíc už v 8 hodin, a měly tak výhodu čerstvě upravené trati. „Ale ono se tu celkově dost ochladilo, nesvítí ani sluníčko, je výrazně méně stupňů, než bylo,“ popisovala aktuální podmínky v Rumunsku Anna Sixtová, která odstartovala z českého týmu jako první. „Od začátku se mi jelo dobře. První dvě kola jsem jela s Italkou, pak tam přiskočila ještě Finka, co startovala za mnou, a střídaly jsme se. Ke konci už to bylo těžké, bylo znát, že je to 10 kilometrů.“ Možná právě v samotném závěru už síly opravdu chyběly a česká reprezentantka v něm pár příček ztratila. „Ve druhém a třetím kole mi hlásili, že jedu kolem 10. místa. V cíli z toho nakonec bylo 15. místo, ale i to je strašně super!“ radovala se po svém nejlepším výsledku na juniorském světovém šampionátu.

Královna Björgenová vyhrála na MS v Lahti i volnou třicítku

Norská běžkyně na lyžích Marit Björgenová vyhrála na světovém šampionátu v klasickém lyžování i volnou třicítku a v Lahti získala čtvrté zlato. Nejlepší z českých závodnic dojela Kateřina Beroušková na 27. místě.

MS v klasickém lyžování - Běh - ženy 30 km volně, Lahti.kolo -  ONLINE PŘENOS -  4. března 2017  

Běh - ženy 30 km volně, Lahti. Online reportáž sledujte ŽIVĚ na iSport.cz

SP - ženy 10 km s hromadným srartem, La Clusaz (Beh na lyžiach) | Onlajny.eu

Onlajny.eu - online prenosy športových stretnutí.

Běžecký SP v La Clusaz ovládli norští lyžaři, Jakš získal bod

Norské lyžařky vybojovaly na Světovém poháru v La Clusaz v sobotním běhu na 10 km volnou technikou s hromadným startem první trojnásobný triumf v sezóně. Závod vyhrála Heidi Wengová o dvě sekundy před Marit Björgenovou, třetí byla Ingvild Flugstad Östbergová. V závodu mužů na 15 km zvítězil Finn Haagen Krogh před dalším Norem Martinem Sundbym, jenž si upevnil vedení v seriálu. Martin Jakš získal bod za 30. místo.

Norové ovládli souboj štafet, české běžkyně deváté

Štafety na Světovém poháru v La Clusaz ovládli norští lyžaři. První štafetový závod sezony vyhráli Didrik Tönseth, Martin Johnsrud Sundby, Anders Glöersen a Finn Haagen Krogh, kteří v závěru trati 4x8 km těsně porazili Rusy. Jejich krajanky Ingvild Flugstad Östbergová, Marit Björgenová, Ragnhild Hagaová a Heidi Wengová měly v cíli závodu na 4x4 km pohodlný náskok 50 sekund před Finkami.

Běžeckou reprezentaci na mistrovství světa doplní Anna Sixtová a Barbora Havlíčková

Články na lyžařském portále SNOW.CZ na téma Běžkařské oblasti. Čtěte celý článek Běžeckou reprezentaci na mistrovství světa doplní Anna Sixtová a Barbora Havlíčková

Potřebujeme na Vás kontakt, abychom vám umožnili přístup do uzamčené sekce

Prosíme Vás, vyplňte všechna pole.

MÁM HESLO DO UZAMČENÉ SEKCE

NEMÁM HESLO

fakturační adresa

Kolonky označené * jsou povinné, prosíme o jejich vyplnění.
Fakturační adresa se shoduje s adresou korespondenční

korespondenční údaje

Sportovci

Tomáš Portyk

Běh na lyžích, skoky-na-lyzich

FC Smíšené 2003 Fulnek

Futsal

Filip Bruckner

Cyklistika

Videa

Human Bowling

Jak při bowlingu doslova převálcovat kámoše

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...

Děda hraje fotbal

Těšte se na důchod, tak to všem ukážete