Anežka Novotná

Biografie

Je mi 12-let a aktivně se věnuji jezdeckému sportu, od 10 let závodím v disciplině všestrannost. Ježdění na koni není pro mne úplně snadné protože mám problémy se zrakem (Langův syndrom) a musím pravidelně dojíždět k lékaři.
všestrannost je opravdu královská disciplína, protože spojuje klid a ladnost drezury až po akční a adrenalinem nabitý cross – tedy terénní zkoušku. V loňském roce se mi dařilo a vyšplhala jsem se se svým novým koňským partnerem na 7 místo v celostátním žebříčku a 4 místo ve Východočeské oblasti pony jezdců všestrannosti. Již 2 rokem jsem vybrána mezi nejlepší jezdce všestrannost ČR do SCM ( sportovního centra mládeže). Mým cílen je účast na mezinárodních závodech a v roce 2021 start na Mistrovství Evropy. Start však na takových to závodech vyžaduje kvalitní a pravidelnou přípravu v sedle i mimo a je dost finančně náročný. Pro ME mi chybí i druhý kvalitní koňský parťák.
Má mladší sestra Pola již také začíná jezdit je ji 7 let a má velké ambice, chci ji být oporou :-). Bráchové Kája a Tobík hrají tenis.
Nyní studuji na Gymnáziu v Šumperku, ale velmi ráda bych přešla na Sportovní gymnázium do Brna, kde bych měla větší prostor na tréninky. Zatím mne podporují pouze rodiče, ale pokud chci na Evropu obávám se, že to již finančně sami neutáhnou a proto potřebujeme pomoct.
Proč jsem jezdec? Na tuto otázku krásně odpověděla Petra Koutná :-)
Fotbalisté si lámou svoje kotníky, plavci huntují svoje plíce, tanečníci nohy, gymnasté si lámou kosti, atleti trhají svaly.
A jezdci?
Těžko říct. Protože jezdci žijí v jiném světě, který jen málokdo pochopí.
Jezdci nespí, zůstávají vzhůru, poslouchají svého partnera, den tráví metr a půl nad zemí, na hřbetě 600 kg tvora, který má svou hlavu, svoje tělo a svoji duši. Mluví jinou řečí, řečí vystavěné na tichu. Ne každý je schopný naslouchat tichu. Ne každý je schopný dokázat kompletně důvěřovat. Zvířeti, které vás v momentě může zabít vlastním tělem.
Kůň není jen pouhé zvíře. Jezdci v tomhle silném tvoru nacházejí přítele. Učí se, co znamená věřit, naslouchat, porozumět a dokázat odpouštět.
Jsme zborcení potem, roníme slzy, huntujeme svaly, lámeme kosti… a ještě navíc riskujeme životy.
Přesto, na konci dne, víme, že náš kamarád s námi bude až do konce. A vášeň v našich žilách nepřestane kolovat. A tohle je ten důvod, kvůli kterému jsme hrdí na to, říct, že jsme JEZDCI!

PRO SPONZORY A PARTNERY - CO PRO VÁS MOHU UDĚLAT


Jak to vidím já - reporty, blog

1. Závody sezóny 2020

Napsali o mně

Anežka Novotná získala na MČR pony 2020 v kategorii Jezdci 11 - 13 let na pony do 148 cm bronzovou medaili.

2020-08-24 // gratulujeme a se zpožděním zaviněným mojí dovolenou níže přinášíme kompletní seznam účastníků proběhbuvšího MČR pony

Zprávu vedoucího ekipy z Mistrovství ČR – pony Zduchovice 2020

2020-08-28 // naleznete níže ...

MČR pony 2020

Zprávu vedoucího ekipy na MČR ve všestrannosti pro rok 2020 pana Romana Falty

2020-08-04 // naleznete níže ...

Dětský šampionát 2017 - kdo je králem drezury a parkuru?

2. kolo jezdeckých her pro děti

Potřebujeme na Vás kontakt, abychom vám umožnili přístup do uzamčené sekce

Prosíme Vás, vyplňte všechna pole.

MÁM HESLO DO UZAMČENÉ SEKCE

NEMÁM HESLO

fakturační adresa

Kolonky označené * jsou povinné, prosíme o jejich vyplnění.
Fakturační adresa se shoduje s adresou korespondenční

korespondenční údaje

Sportovci

Helena Jiranová

Atletika

Martina Hofmanová

Atletika

Anna Sixtová

Běh na lyžích

Videa

Human Bowling

Jak při bowlingu doslova převálcovat kámoše

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...

Děda hraje fotbal

Těšte se na důchod, tak to všem ukážete