Matěj Retzer

Biografie

Jmenuji se Matěj Retzer a věřím, že jsem novou nadějí českého akrobatické lyžování, přesněji jízdy v boulí. Ačkoliv mám dvojí občanství – po otci kanadské a po matce české, rozhodl jsem se od roku 2015 reprezentovat Českou republiku. Mám za sebou celou řadu dobrých výsledků na prestižních závodech Světového poháru, účastnil jsem se i letošního Mistrovství světa v akrobatickém lyžování v americkém Park City, kde jsem skončil na 39. a 33. místě. Mám velké štěstí, že mohu trénovat v mezinárodním týmu pod vedením věhlasných trenérů Stephana Fearinga, Sama Funga a Davida Belhumeura, kteří mají mnoholetá zkušenosti z národních týmů Ruska, Kanady, Japonska i Austrálie. Mezi moje aktuální cíle patří atakování předních příček ve Světovém poháru v akrobatickém lyžování, účast na Mistrovství světa v roce 2020 a samozřejmě na Zimních olympijských hrách v Číně v roce 2022.
Možná si dokážete představit, jak finančně náročné akrobatické lyžování a jeho trénování je. Vzhledem k tomu, že v České republice není dostatečné zázemí k tréninku na této úrovni, trénuji především v Alpách, Severní Americe a Austrálii, což je finančně velmi náročné. I přes malou finanční pomoc od Svazu lyžařů České republiky, Dukly Liberec a od společnosti Mados, s. r. o. stále potřebuji získat dalších 1,5 milionů korun každý rok, které dosud kryjí moji největší fanoušci, mí rodiče. Hledám dlouhodobé sponzory, díky jejichž finančním příspěvkům bych mohl nadále trénovat a doufejme úspěšně reprezentovat Českou republiku v tomto atraktivním zimním sportu.
Jako protiplnění nabízím umístění sponzorova loga na své lyžařské oblečení, facebookovou stránku, Instagram a svou plánovanou webovou stránku. Zároveň budu zvát své sponzory jako VIP hosty na závody Světových pohárů. Jsou možné i jiné způsoby vyjádření mé velké vděčnosti za sponzorské dary, které záleží na sponzorových potřebách a přáních. Současně se snažím věnovat i modelingu, kdy bych rád spolupracoval s výrobci sportovního oblečení a vybavení jako model pro prezentaci jejich výrobků, abych alespoň částečně i já mohl přispět na náklady spojené s mým tréninkem.
Prosím, buďte významnou součástí této mé cesty za splněním mého velkého snu.

Napsali o mně

České lyžování a snowboarding

Boulař Matěj Retzer si odbyde premiéru na MS

idnes.cz/sport

Narodil se v Calgary, závodí za Česko.

Potřebujeme na Vás kontakt, abychom vám umožnili přístup do uzamčené sekce

Prosíme Vás, vyplňte všechna pole.

MÁM HESLO DO UZAMČENÉ SEKCE

NEMÁM HESLO

fakturační adresa

Kolonky označené * jsou povinné, prosíme o jejich vyplnění.
Fakturační adresa se shoduje s adresou korespondenční

korespondenční údaje

Sportovci

Martin Smolka

Freestyle motocross, motocross

Radka Bužková

Tenis

Jan Kasper

Powerlifting

Videa

Human Bowling

Jak při bowlingu doslova převálcovat kámoše

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...

Děda hraje fotbal

Těšte se na důchod, tak to všem ukážete