David Mach

Biografie

Ahoj, jmenuji se David Mach a je mi 27 let. Pocházím z letecké rodiny (děda i otec létali na rogalech). V podstatě jsem vyrostl na letišti Velké Poříčí a od 14 let jsem začal plachtařsky létat. Účastnil jsem se plachtařských soutěží a díky výsledkům jsem se stal v roce 2018 členem České juniorské reprezentace a od roku 2019 jsem přestoupil do kategorie dospělých v České reprezentaci. V roce 2020 jsem byl vyhlášen jako nejlepší plachtař České rapubliky. Zároveň se mi podařilo vytvořit Český rekord ve vlnovém létání na předem určené trati 1109km. Tento rok jsem vytvořil další rekord v nejdelší uletěné vzdálenosti v termickém o celkové vzdálenosti 1240km. V příštím roce budu reprezentovat Českou republiku na MS (mistrovství světa). Tento sport je finančně velmi náročný, proto uvítám každou pomoc.

Napsali o mně

Plachtařské mistrovství ČR 2020 / Czech gliding championship 2020 (www.airzone.tv)

Reportáž z Plachtařského mistrovství České republiky 2020, které na přelomu července a srpna hostil Aeroklub Tábor. V každé ze tří kategorií létalo více než ...

Bordovský, Koutný a Mach ovládli plachtařské mistrovství ČR 2020 | airZone.TV

Poměrně zajímavé sportovní příběhy se odehrávaly uplynulé dva týdny na mistrovství České republiky v bezmotorovém létání. Nejvýznamnější českou plachtařskou akci letošního roku hostil od 26. července

Rekordman ve vlnovém létání David Mach startuje s východem a přistává se západem slunce

Dnes se budeme v Českém rozhlase Hradec Králové bavit o létání, zejména o bezmotorovém létání na kluzácích nebo větroních. Naším hostem je skutečný mistr v tomto sportu, několikanásobný mistr republiky v kategorii juniorů a dokonce mistr republiky v kategorii dospělých v bezmotorovém létání David Mach z Velkého Poříčí. 

David Mach pochází z letecké rodiny

David Mach se narodil ve Velkém Poříčí, kde stále také žije. Zde je zapojen do činnosti sboru dobrovolných hasičů, ale hraje také fotbal. Je několikanásobným mistrem republiky v kategorii juniorů a mistrem republiky v kategorii dospělých v bezmotorovém létání. Hlavní zázemí má na velkopoříčském letišti, kde létá pod hlavičkou hronovského aeroklubu.

Nevídaný kousek. Na větroni uletěl 1109 kilometrů, pokořil i Jeseníky

Devět hodin se pohyboval s větroněm ve výškách, kde běžně létají jen dopravní či vojenská letadla. Davidu Machovi se v sobotu 12. října podařil nevídaný kousek. Na předem naplánované trati uletěl 1109 kilometrů. Tak dlouhý přelet se mu podařil v historii Česka i Československa jako vůbec prvnímu člověku.

Druhý nejlepší juniorský plachtař v ČR je David Mach z Velkého Poříčí

Velké Poříčí - Plachtařské mistrovství juniorů v Křižanově prověřilo mladé piloty a ukázalo, kdo z nich je v republice nejlepší. Velice úspěšné to bylo pro juniory z Aeroklubu Hronov, který sídlí na letišti ve Velkém Poříčí.

Potřebujeme na Vás kontakt, abychom vám umožnili přístup do uzamčené sekce

Prosíme Vás, vyplňte všechna pole.

MÁM HESLO DO UZAMČENÉ SEKCE

NEMÁM HESLO

fakturační adresa

Kolonky označené * jsou povinné, prosíme o jejich vyplnění.
Fakturační adresa se shoduje s adresou korespondenční

korespondenční údaje

Sportovci

Pěšky okolo světa

Turistika

Ondřej Mráz

Silniční závody motocyklů

Jan Michálek

Skoky na lyžích

Videa

Human Bowling

Jak při bowlingu doslova převálcovat kámoše

Krabicové šílenství

Hlavně ať jsou prázdné...

Děda hraje fotbal

Těšte se na důchod, tak to všem ukážete